AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Kolonia po kontroli
22.07.2010 

Tradycją jest, że przedstawiciele gminy Dobromierz corocznie wizytują ośrodek wypoczynkowy, w którym dzieci wypoczywają podczas kolonii letniej. Tegoroczną kontrolę przeprowadzono w dniach od 20 - 21 lipca 2010 r. Ośrodek Wczasowy " Panorama" w Kątach Rybackich odwiedził Wójt Gminy oraz zespół kontrolny: Sekretarz Gminy i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobromierzu.

Wizytacja dotyczyła głównie sprawdzenia zgodności realizacji zobowiązań, jakie przyjęła na siebie firma "Panorama". Szczegółowo skontrolowano warunki mieszkaniowe, sanitarne, żywieniowe i realizację programu kolonijnego, w tym wycieczek i innych oferowanych przez organizatora atrakcji.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie to pokoje są 3, 4, 5 i 6 osobowe, przestrzenne, dobrze wyposażone w nowe łóżka, szafy i półki. Przy każdym pokoju znajduje się łazienka i toaleta. Ponadto przy pokojach są balkony i dostęp do tarasu. W naszej umowie z organizatorem nie ma zapisu o wyposażeniu każdego pokoju w telewizor. Nie jest to konieczne, choć kolonia nie jest pozbawiona telewizji, a ogólnodostępny odbiornik znajduje się w świetlicy budynku. Jest także stół do tenisa, który użytkują dzieci. Koloniści korzystają z przejażdżek quadami, choć wymagają one szczególnego nadzoru i jeśli go w danej chwili brak, to o takiej zabawie nie może być mowy. Prawdą jest, że organizator zastosował formę dopłaty przez dzieci do rejsu statkiem, co jest niedopuszczalne i pieniądze będą zwrócone rano w piątek- 23 lipca. Wszystkie niedociągnięcia, które pojawiły się w trakcie pobytu naszej grupy w ośrodku, zostały w krótkim czasie poprawione. W zamian za te utrudnienia firma "PANORAMA" zorganizuje dzieciom dodatkowo, jeszcze jedną całodzienną wycieczkę i będzie to rejs statkiem do Fromborka.

Należy dodać, że kadra wychowawcza jest bardzo lubiana przez nasze dzieci i zaangażowana w pracę. Podczas całego pobytu zespół kontrolny starał się zasięgnąć jak najwięcej opinii kolonistów, dlatego zorganizowano wspólne spotkanie, podczas którego dzieci opowiedziały Wójtowi o swoich wrażeniach z pobytu nad morzem, a także o plusach i minusach organizacyjnych tego wypoczynku. Dzieci bardzo chwaliły warunki pobytu na kolonii oraz oferowane im atrakcje. Zapytane, gdzie chciałyby pojechać na kolonie w przyszłym roku, odpowiedziały: ponownie do Kątów Rybackich.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
    
 
    
 
    
 


  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER