AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Strażak u przedszkolaków
26.07.2010 

Po wizycie funkcjonariuszy policji w Małym Przedszkolu w Dzierzkowie przyszedł czas na kolejne odwiedziny niecodziennego gościa. Tym razem w czwartek, 22 lipca br., z maluchami spotkał się strażak Piotr Sułek z Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach i jednocześnie komendant gminny OSP Dobromierz.

Maluchy przekonały się o tym, jak trudnym i odpowiedzialnym zawodem jest praca strażaka. Jego wizyta wzbudziła w przedszkolu bardzo duże zainteresowanie.

W trakcie spotkania dzieci zapoznały się ze strojem strażackim. Nikt z maluchów nie przypuszczał, że buty, specjalna kurtka oraz kask mogą być aż tak ciężkie. Każde dziecko z ochotą przymierzało poszczególne elementy stroju strażackiego.

Podczas spotkania maluchy dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą ogień, ale uczestniczą w wypadkach drogowych, pomagając zabezpieczyć teren i uwolnić poszkodowane osoby, ratują zwierzęta oraz biorą udział w akcjach ratunkowych np. podczas powodzi.

O tym, że przedszkolaki przygotowały się do spotkania, świadczy fakt ogromu pytań skierowanych do strażaka. Aby umilić spotkanie dzieci wręczyły własnoręcznie pokolorowane rysunki, przedstawiające pracę strażaków oraz zaśpiewały piosenkę o numerze alarmowym 112. Kacper, Emilka i Adrianek pięknie wyrecytowali wierszyk pt. „ Kto może być strażakiem”.
To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci, a niektóre z nich już zapowiedziały, że w przyszłości zasilą szeregi straży pożarnej.

   

   

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER