AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Warsztaty dla rodziców z psychologiem
28.07.2010 

W edukacji dziecka bardzo ważne jest zaangażowanie rodziców. W ramach projektu „Małe Przedszkole jest fajne”, 16 i 23 lipca br., w przedszkolu w Dzierzkowie odbyły się warsztaty logopedyczne i psychologiczne dla rodziców. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych specjalistów miały na celu poszerzenie wiedzy na temat procesów rozwojowych dzieci. Konsultacje logopedyczne poprowadziła Elżbieta Gawryś, natomiast psychologiczne Ewa Wojnarowska - psycholog dziecięcy.

Podczas zajęć, rodzice uczyli się, jak radzić sobie z problemami wychowawczymi pojawiającymi się na różnych etapach rozwojowych dzieci. Rodzice, uzyskali wiele cennych wskazówek, jak zachęcić dziecko do współpracy, samodzielności oraz, jak okazać mu swoją akceptację i uczucia.

Przed zorganizowaniem warsztatów część dzieci została przebadana przez psychologa i logopedę. Dzięki temu, rodzice mogli uzyskać indywidualne porady, jak postępować z dzieckiem, które czuje się nieakceptowane lub ma złą wymowę. We wrześniu planowana jest kolejna wizyta psychologa i logopedy w przedszkolu. Na podstawie rozmów z dziećmi zostanie wystawiona opinia o ich stanie psychofizycznym, tzn. czy dziecko rozwija się odpowiednio do swojego wieku. W razie potrzeby możliwe też będą konsultacje z specjalistami.

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER