AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Przedszkolaki śladami przyrody
06.08.2010 

Mimo deszczowej pogody, we wtorek, 03.08. 2010 r. przedszkolaki z Dzierzkowa wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu.

Tematem przewodnim zajęć był las i jego mieszkańcy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o zwierzętach mieszkających w pobliskim Wąwozie Myśliborskim, leżącym na skraju parku krajobrazowego "Chełmy".

Wśród omawianych zwierząt, znalazł się muflon (sprowadzony do parku na początku XX w. z Korsyki), którego populacja liczy obecnie kilkaset osobników, jeleń, sarna oraz dzik. Dzieci poznały też szereg zwierząt z gatunku łasicowatych. Spośród ptaków szczególną uwagę zwrócono na puchacza, bociana czarnego i jastrzębia. W sali muzealnej dzieci mogły podziwiać eksponaty zwierząt i ptaków zamieszkujących okoliczny las.
Bardzo istotną kwestią było zwrócenie uwagi na ochronę przyrody oraz zanieczyszczenie środowiska.

Przy CEEiK działa lecznica dla chorych zwierząt i ptaków. Dodatkową atrakcją było podziwianie bociana białego i łabędzi z niewielkiej odległości. Ptaki te po udzielonej im pomocy już wkrótce staną się samodzielne i opuszczą ogród mieszczący się przy centrum edukacji "Salamandra".

Pod koniec spotkania przedszkolaki zapoznały się z historią i techniką powstawania papieru. Każdy maluch miał okazję wykonać kartkę papieru czerpanego. Kiedy już kartka była gotowa, dzieci miały jeszcze jedno zadanie - pokolorować ją. Nie trudno się domyśleć, że wrażenia i emocje z wycieczki dzieci przelały na papier. Emilka namalowała bociana, Kacperek pole i kombajn New Holland a Iza piękną kolorową łąkę.

Wycieczkę do Myśliborza można zaliczyć do udanych. Po przyjeździe do przedszkola, dzieci niemal od razu podzieliły się wrażeniami z rodzicami.

Pragniemy podziękować Wójtowi Gminy Dobromierz za zorganizowanie nieodpłatnego przewozu dzieci do Myśliborza oraz pani Edycie Czarnota - mamie jednego z uczestników wycieczki, za zaangażowanie i pomoc w opiece nad przedszkolakami podczas wycieczki.

   

   

   

   

   

   
 

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER