AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

W Roztoce bliżej przyrody
17.08.2010 

Już od września uczniowie Zespołu Szkół w Roztoce będą mogli uczyć się przyrody w nowej pracowni, która powstanie dzięki realizowanemu przez placówkę projektowi Regionalnego Programu Operacyjnego pn. "Pracownia przyrodnicza w każdej Gminie".

Założeniem projektu jest zakup wyposażenia, umożliwiającego uczniom przeprowadzanie eksperymentów z zakresu przedmiotów matematyczno - przyrodniczych podczas lekcji przyrody w klasach IV-VI szkół podstawowych.

Obecnie zakończył się już I etap realizacji projektu, w trakcie którego przygotowano i umeblowano pomieszczenie przeznaczone na pracownię.
W sali będą się znajdowały trzy stanowiska ćwiczeniowe, każde po 10 miejsc
i 2 panele komputerowe. Zamówiono także pierwsze pakiety edukacyjne
i pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych, które rozpoczną się we wrześniu br. Ponadto, jeszcze w tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dostarczy do pracowni sprzęt komputerowy
i multimedialny za ok. 200 tys. zł, natomiast gmina Dobromierz dołoży kwotę 15 tys. zł na meble, instalację elektryczną, internetową oraz hydrauliczną.

Warto dodać, że Zespół Szkół w Roztoce znalazł się wśród 120 placówek oświatowych z terenu naszego województwa, które zostaną wyposażony w tego typu sprzęt.

Kiedy nauczyciele i uczniowie przebywają na wakacjach - nad przygotowaniem pracowni czuwa dyrektor Piotr Krygier.

   

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER