AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Wielka radość przed nami
24.08.2010 

Już wkrótce dzieci w naszej gminie będą się bawić na nowych placach zabaw. Wszystko to za sprawą zakończonych (niestety trwających wiele miesięcy) procedur przetargowych. Po dwóch przetargach wyłoniono wykonawcę - firmę AVIS z Lublina, która zamontuje cztery place zabaw, najpóźniej do końca sierpnia br.

Koszt budowy placów zabaw wyniesie 120 tys. zł. Gmina Dobromierz przeznaczyła ze swojego budżetu 95 tys. zł, a Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - w ramach konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi dołoży 35 tys. zł.

Cztery place zabaw zostaną zamontowane przy Szkole Podstawowej w Gniewkowie, Zespole Szkół w Roztoce, koło małego przedszkola w Dzierzkowie oraz na placu przykościelnym w Jugowej.

Firma AVIS z Lublina, która przyjechała do naszej gminy w poniedziałek do Gniewkowa, gdzie zaczęła montaż urządzeń zabawowych i Roztoki gdzie rozładowano pozostałe elementy.
W ciągu tygodnia powstaną kolejne kompleksy zabawowe w Dzierzkowie, Roztoce i Jugowej.

Tymczasem trwają przygotowania do wyłonienia firmy która dostarczy i zamontuje urządzenia w kolejnych dwóch miejscowościach: Kłaczynie i Czernicy.

   

   

   

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER