AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Dzierzków – stolicą przedszkolaków
01.09.2010 

„Ale się porobiło...” - powiedziała Zosia, która po krótkich wakacjach wróciła do Małego Przedszkola w Dzierzkowie i zobaczyła nowe dzieci.

1 września dla przedszkolaków z Dzierzkowa był wyjątkowym dniem. Dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły jego próg od razu polubiły nowe zabawki. Nie miały też problemu z aklimatyzacją. 

Dzieci błyskawicznie się zintegrowały, a wspólna zabawa oraz zajęcia zorganizowane przez panie przedszkolanki Katarzynę Krzywanię i Kamilę Iwańczak bardzo pomogły w nawiązaniu pierwszych kontaktów. W porównaniu do ubiegłego roku szkolnego, zwiększyła się liczba chłopców, więc już w pierwszym dniu samochody i klocki znalazły swoich zwolenników. Warto dodać, że maluchy były bardzo grzeczne i nikt nie płakał z powodu braku mamy. Od września liczba przedszkolaków wzrosła do dwudziestu dzieci pochodzących z Dzierzkowa (8), Czernicy (3), Gniewkowa (3), Borowa (3), Roztoki (2) i Kłaczyny (1).

Należy dodać, że w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie rodziców umieszczeniem w dzierzkowskim przedszkolu swoich pociech, Gmina Dobromierz otrzymała zgodę Fundacji Edukacji Przedszkolnej z Wrocławia i przyjęła do placówki dodatkowo pięcioro dzieci. Nie byłoby to możliwe gdyby nie znakomite warunki lokalowe, jakimi dysponuje przedszkole. Gmina Dobromierz z własnego budżetu pokryje koszt ubezpieczenia dodatkowych dzieci oraz sfinansuje zakup niezbędnego wyposażenia.

PS. Nowy, ekologiczny plac zabaw, nie tylko dla przedszkolaków to „prawdziwy szok” – powiedziała Maja.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   


 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER