AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Drugie życie dla Damiana
03.09.2010 

Po roku życia w wielkiej niewiadomej przyszedł wreszcie dzień, w którym Damian i jego rodzina uwierzyli, że wszystko dobrze się skończy. Dokładnie 12 miesięcy Damian Królewicz musiał czekać na przeszczep wątroby – jedynej operacji, rozwiązującej jego problemy zdrowotne, z którymi boryka się od dzieciństwa. Dziś już 18-latek z Borowa żyje z nowym organem i wraca do zdrowia.

Kilka lat temu Damian zachorował na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, potem na twardniejące przewody żółciowe. Skutek – marskość wątroby. Wówczas jedynym wyjściem okazał się przeszczep narządu. Lista osób czekających na organy jest porażająco długa. Kiedy Dawca się znalazł, okazało się, że narząd przejmie 6-letni Tomek z Tranawic, który w sierpniu zatruł się muchomorem – ten na przeszczep czekał 9 dni. Damian poczuł wówczas żal, bo jak sam przyznaje – ciągle ktoś wcinał się na jego miejsce. Los jednak okazał się być łaskawy. Dzień po operacji Tomka, przyszedł czas na Damiana.

Damian został operowany w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Operacja trwała 10 godzin. To było z pewnością najdłuższe 10 godzin w życiu rodziny 18-latka. Dziś już wiemy, że operacja się powiodła i Damian wraca do zdrowia.

Wielu mieszkańców gminy Dobromierz zainteresowanych jest stanem zdrowia chłopca. Życzenia powrotu do zdrowia przesłał mu także Wójt Gminy Dobromierz Czesław Drąg.

Tekst na podstawie artykułu „Życie za życie”
Marleny Mistrzak i Grzegorza Łakomskiego
„Wprost” Nr 36 z 30 sierpnia – 5 września 2010

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER