AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Są place i jest radość
06.09.2010 

Już w pełni można korzystać z nowo wybudowanych placów zabaw. Przez ponad tydzień, od 23 sierpnia br., firma AVIS z Lublina montowała je w Dzierzkowie, Jugowej, Gniewkowie i Roztoce. W minioną środę odbył się ich odbiór i place oficjalnie oddano do użytku.

Nowe „budowle” to m. in. huśtawki, karuzele, bujaki, zjeżdżalnie czy piaskownice – te ostatnie znajdują się w Dzierzkowie i Jugowej. Dzieci już zapoznały się z nowymi atrakcjami w swoich miejscowościach, z których widać są zadowolone. Nas cieszy fakt, że inwestycja przypadła najmłodszym naszym mieszkańcom do gustu i stanie się alternatywą zarówno dla nich, jak i rodziców na miłe spędzanie wolnego czasu.

Przypomnijmy, że budowa 4 placów zabaw pochłonęła ponad 110 tys. zł, z czego 35 tys. zł pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, pozostała zaś część z budżetu Gminy Dobromierz.

Na wszystkich placach zabaw, zarówno tych wcześniej wybudowanych, jak i nowych niebawem zostaną zamontowane szczegółowe regulaminy korzystania z nich. Odpowiedzialność za dzieci korzystające z placów, zgodnie z regulaminem, ponoszą rodzice, dlatego też apelujemy do Państwa o baczne obserwowanie swoich dzieci podczas zabaw.

Na tym jednak placów zabaw nie koniec. Już trwają przygotowania do wybudowania ich w Kłaczynie i Czernicy, a docelowo w każdej miejscowości na terenie gminy.


Poniżej prezentujemy regulamin korzystania z placów zabaw:


   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER