AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Przyjeżdża, by pomagać
13.09.2010 

Odwiedza Roztokę przynajmniej raz w roku. Ma do niej ogromny sentyment, ponieważ tutaj się urodził i ma wiele wspomnień z nią związanych. Przyjeżdża po pierwsze z przyjemności, a po drugie - by pomóc potrzebującym. Mowa o naszym sąsiedzie zza Odry – Herbercie Gunther'rze, który wraz z małżonką przyjechał na kilka dni do Roztoki, a w miniony piątek 10 września spotkał się z wójtem Czesławem Drągiem.

Herbert Gunther jest bardzo dobrze znany zarówno w miejscowości, w której teraz mieszka, jak i w Roztoce. To do niej systematycznie przywozi odzież dla potrzebujących i tym samym wspiera mieszkańców. W efekcie robi to na co dzień, ponieważ także w Niemczech niesie pomoc innym. Odzież dla potrzebujących to jednak nie wszystko – Herbert Gunther pośredniczył podczas zakupu wozu strażackiego dla jednostki OSP w Roztoce.

Piątkowe spotkanie w gabinecie wójta przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Nasz gość kilkakrotnie podkreślał, że jest bardzo związany z Roztoką i zawsze chętnie tu powraca zwłaszcza, że wiele jest tu pięknych miejsc, zadbanych klombów, placów. Największe wrażenie zrobił na nim jednak ład i porządek, jaki zauważył w Roztoce i innych miejscowościach gminy. Dziękował także w imieniu niemieckiej grupy, jaka odwiedziła nas w czerwcu za tak ciepłe przyjęcie. Wójt Czesław Drąg nie pozostał dłużny i wręczył Państwu Gunther pamiątkową tekę grafik przedstawiającą najważniejsze zabytki naszej gminy.

   

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER