AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Uporządkują świat
14.09.2010 

Akcja „Sprzątania świata” jest największą w kraju ekologiczną kampanią społeczną i stałym punktem kalendarza działań w wielu gminach, szkołach i organizacjach. W całej Polsce corocznie uczestniczy w niej 1,5 – 2 miliony osób, a na całym świecie około 40 milionów. Wśród nich są także mieszkańcy naszej gminy.

W tym roku weekend sprzątania przypada na 17-19 września, a hasłem przewodnim akcji jest „Chrońmy bioróżnorodność-segregujmy odpady”. Dzięki sortowaniu śmieci oszczędzamy drzewa i lasy poprzez powtórne wykorzystanie makulatury albo doprowadzamy do mniejszego zużycia ropy naftowej, poddając recyklingowi zebrany plastik. Chroniąc przed wycinką lasy ratujemy nie tylko same drzewa lecz cały ekosystem.

Tegoroczna akcja ma również na celu zachęcenie Polaków do sprzątania na terenach nadrzecznych, wobec wyjątkowej sytuacji związanej z licznymi powodziami i podtopieniami. Świadomość ekologiczna Polaków rośnie. W tej akcji skutecznie od lat uczestniczą dzieci i młodzież szkolna. Na terenie naszej Gminy akcja Sprzątania Świata będzie przeprowadzona w 17 września br. Dzieci i młodzież szkolna pod opieką nauczycieli przystąpią do sprzątania wyznaczonych terenów. Uczniowie uporządkują park i przystanek autobusowy w Dobromierzu, w Gniewkowie - boisko oraz teren przy kościele i świetlicy, uczniowie z Roztoki zaś posprzątają plac wokół stawu i kościoła oraz teren szkoły i boisko. Jak co roku Gmina zabezpieczy odpowiednią ilość rękawic i worków, a po zakończeniu akcji o odbiór zgromadzonych śmieci zadba Zakład Obsługi Komunalnej w Dobromierzu.

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER