AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Przedszkolaki w akcji
21.09.2010 

O ogólnopolskiej akcji sprzątania świata, jaka przypadła w miniony weekend, pisaliśmy już kilka dni temu. Wówczas to uczniowie naszych gminnych szkół wzięli się do pracy i postanowili uporządkować kawałeczek świata. Nasze dzierzkowskie maluchy nie pozostały dłużne środowisku i też wyruszyły w drogę, by rozprawić się ze śmieciami.

Zanim przedszkolaki chwyciły za worki, panie wychowawczynie opowiedziały dzieciom o problemie zaśmiecania naszej planety i walce z zanieczyszczeniami otaczającego nas środowiska. Po teoretycznym wstępie maluchy ruszyły do pracy – sprzątały polną drogę w Dzierzkowie wiodącą do lasu.

Przedszkolaki z dumą pokazywały znalezione butelki czy opakowania po batonach i natychmiast wrzucały śmieci do worków. Po tej akcji, każdy maluch zrozumiał, że miejscem śmieci jest kosz. Nawet jeśli nie ma go w pobliżu, nie wolno wyrzucać śmieci na drogę czy podwórko.

Dbanie o właściwe nawyki, troska o środowisko jest jednym z zadań pracy wychowawczej z najmłodszymi dziećmi. Bo jak mówi przysłowie „Czym skorupka za młodu nasiąknie...” - dzieci uczą się od dorosłych, dlatego ważne jest abyśmy dawali im odpowiedni przykład, nie tylko mówiąc o problemie, ale również wykształcając w dzieciach odpowiednie nawyki poprzez swoje czyny.

   

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER