AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Co słychać w przedszkolu?
30.09.2010 

Minął już miesiąc odkąd dodatkowa grupa jedenaściorga dzieci uczęszcza do przedszkola w Dzierzkowie. W tym czasie maluchy poznały nawzajem swoje imiona, zaaklimatyzowały się w nowym środowisku oraz nawiązały przyjaźnie. Dni w przedszkolu upływają na wspólnej zabawie, nauce piosenek, wierszyków oraz na obserwacji zmieniającej się za oknem pogody.

W przedszkolu panuje klimat iście jesienny. Świadczą o tym liczne dekoracje, które dzieci wykonały z pomocą pań przedszkolanek. W wiklinowych koszach znajdują się tzw. dary jesieni: kasztany, żołędzie, orzechy, a także jarzębina, jabłka i złote liście. Prace plastyczne wykonywane przez przedszkolaków, również nawiązują do obecnej pory roku. Podczas zajęć, omawiane są zmiany, jakie zaszły w przyrodzie wraz z pojawieniem się jesieni. Dzieci mają okazję na co dzień kosztować jesienne owoce (jabłka, gruszki, śliwki, brzoskwinie), które rodzice chętnie przynoszą do przedszkola.

Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu rodziców, w połowie września został zorganizowany piknik integracyjny. Podczas imprezy nad ogniskiem smażono kiełbaski i pieczono ziemniaki. Radość dzieci była tym większa, że dla niektórych z nich był to pierwszy taki piknik w życiu. Podczas wspólnego ogniska, dzieci chętnie bawiły się na pobliskim placu zabaw, a mamy wymieniały się cennymi wskazówkami na temat wychowania swoich pociech.

Akcję sprzątania świata, która odbyła się w tym miesiącu także można zaliczyć do udanych. Dzieciom, towarzyszył ogromny zapał aż do tego stopnia, że w pewnym momencie okazało się, że zabrakło worków na śmieci. To bardzo ważne, aby od małego kształtować w dzieciach dobre nawyki. Objaśnienie przedszkolakom problemu jakim jest zaśmiecanie naszej planety sprawiło, że dzieci poczuły wielką odpowiedzialność za czystość swojej okolicy. Były bardzo dumne z faktu, że mogą przyczynić się do ratowania środowiska naturalnego.

Wrzesień przyniósł także kolejny sukces przedszkolaków. Maluchy po raz kolejny wygrały letni konkurs ogłoszony przez Fundację Edukacji Przedszkolnej, o czym informowaliśmy już Państwa w poprzednich artykułach.

Wkrótce w przedszkolu ruszą na nowo lekcje języka niemieckiego. W początkowej fazie dla starszaków będzie to powtórka i utrwalenie wiadomości, natomiast dla nowej grupy będzie to nauka kolorów i podstawowych zwrotów o sobie w języku niemieckim. W późniejszym etapie odbędą się zajęcia tematyczne o zimie i świętach Bożego Narodzenia. Nauka nowego języka do tej pory sprawdziła się. Zajęcia mają charakter zabawy dzięki czemu dzieci się nie nudzą i łatwiej przyswajają nowe słownictwo.

W połowie października w przedszkolu odbędzie się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Rodzice przedszkolaków już szykują dla nich niespodziankę, a dzieci uczą się wierszyków i piosenek.

   

   

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER