AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Po informacje o dotacje
05.10.2010 

Kilkunastu mieszkańców naszej gminy odwiedziło dziś Mobilny Punkt Informacyjny, by dowiedzieć się, jak uzyskać dotacje unijne. Informacji tych udzielał konsultant Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich we Wrocławiu Piotr Puczek w sali ślubów dobromierskiego magistratu.

  • Na takich spotkaniach przede wszystkim udzielam informacji, jak założyć działalność gospodarczą i jak ją rozwijać. Dziś odwiedziło mnie wiele pań z trzech Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dobromierz, które pytały o pomoc, jaką oferuje Unia Europejska – mówi Piotr Puczek.

Wszyscy, którzy przyszli po konsultacje otrzymali broszury, ulotki i inne materiały, zawierające niezbędne wskazówki dla starających się o dotacje.

  • Gminy wiejskie mają znacznie większe możliwości od miejskich. Naprawdę można uzyskać sporo środków, trzeba jednak zagłębić się w temat. Jeśli nawet wiele rzeczy wydaje się być niezrozumiałych, pomocą służą nasi konsultanci, którzy stale przyjmują interesantów w Punktach Informacyjnych. Takie punkty znaleźć można w Wałbrzychu czy Świdnicy – stwierdza Piotr Puczek.

Jak przyznaje konsultant, poprawne złożenie wniosku i dobry pomysł zwykle kończą się sukcesem. Wystarczy trochę zaangażowania i można z powodzeniem prowadzić swój biznes.

   

   

   

   

   

   
 
 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER