AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Pół miliona dla szkół!
08.10.2010 

Strzałem w dziesiątkę okazał się projekt o nazwie "Edukacja XXI wieku" przygotowany przez szkoły podstawowe w Dobromierzu i Gniewkowie. Ma on na celu zwiększenie szans edukacyjnych uczniów mieszkających na terenie Gminy Dobromierz poprzez: wyrównywanie szans edukacyjnych, zwiększenie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z obszarów wiejskich, ilości zajęć dydaktyczno - wyrównawczych, opieki pedagogiczno - psychologicznej oraz zajęć specjalistycznych. 

Na ten cel szkoły w Dobromierzu i Gniewkowie pozyskały 549.004 zł z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Projekt realizować będą przez dwa lata (do 31.07.2012 r.). Uczniowie obu tych placówek skorzystają z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych.

W ofercie znajdują się dodatkowe zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze służące wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia, doradztwo i opiekę pedagogiczno - psychologiczną dla uczniów wykazujących problemy w nauce, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla uczniów ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych (języki obce, nauki przyrodniczo - matematyczne oraz informatyczne).

Zaplanowane działania uzupełnią niedobory obserwowane przez dyrektorów szkół, nauczycieli oraz rodziców. Różnorodna oferta zajęć pozalekcyjnych przyczyni się do rozwoju i pogłębiania zainteresowań uczniów.

Projekt przewiduje szeroki wachlarz zajęć, w tym: "Potyczki matematyczne", "Ekologiczne ABC", "Koło młodych dziennikarzy w sieci", zajęcia językowe - "English is fun!" oraz "Deutsch macht spass!", a ponadto zajęcia wyrównawcze dla klas I-III i IV-VI, zajęcia logopedyczne i opiekę pedagogiczno - psychologiczną.

Projekt "Edukacja XXI wieku" przeszedł właśnie w fazę realizacji. Po pomyślnej rekrutacja uczniowie będą mogli nadrobić zaległości w nauce, uczestniczyć w wycieczkach edukacyjnych, rozwijać własne zainteresowania i szlifować talenty, a wszystko to zupełnie za darmo.

   

   

   

 
 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER