AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Dobromierz w TVP Wrocław
12.10.2010 

Kilkanaście godzin spędziła w gminie Dobromierz ekipa Telewizji Wrocław, która w miniony poniedziałek realizowała program promujący to, co najciekawsze i najsmaczniejsze w naszej gminie. „M2 On i Ona. Smakami Dolnego Śląska” to cykl reportaży Magdy Pawlinow i Marka Obszarnego związanych z życiem codziennym, a ostatnio szczególnie z kuchnią Dolnego Śląska.

Wszystko to za sprawą Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu”, której jesteśmy członkiem. To właśnie stowarzyszenie realizuje to przedsięwzięcie w ramach promocji.

Pierwszy z pięciu odcinków wyemitowany został 26 czerwca br. na antenie Telewizji Wrocław. Wtedy to ekipa zachęcała do odwiedzin Strzegomia. Za nimi też wizyta w gminie Świdnica, Jaworzynie Śląskiej, Kostomłotach, Udaninie i Żarowie. Gmina Dobromierz była ostatnim punktem ich cyklu i zarazem będzie ostatnim jego odcinkiem. Kiedy możemy spodziewać się emisji? W połowie listopada. O dokładnej dacie poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Jakie miejsca i ludzi odwiedzili dziennikarze? Otóż realizację zdjęć rozpoczęli od wizyty u Alfreda Sroki – mieszkańca Czernicy, który od lat kolekcjonuje minerały. Jego dorobek wzbudził ogromny podziw wśród ekipy – zaimponował nie tylko bogatym zasobem okazów, ale i profesjonalną ich ekspozycją. Z Czernicy ekipa ruszyła do Pietrzykowa – tam spotkała się z Kazimierzem Drewniakiem, który pochwalił się pasieką. Swoje wyroby z siana i mchu przedstawiła też Halina Nędza z Dobromierza, a olbrzymią ilość kwiatów i drzew Teresa Skowron z Roztoki. W programie usłyszymy także zespół Dobromierzanie oraz „posmakujemy” pierogów dobromierskich, które przed kamerą przygotowała Stanisława Gagat. Nie zabrakło także trochę historii Dobromierza – tę przybliżył Edward Hałdaś na szczycie wieży widokowej w Bronówku.

A tymczasem, by choć trochę zaspokoić Państwa ciekawość, jak wyglądała praca dziennikarzy podczas realizacji zdjęć zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu autorstwa Stanisława Kałużnego.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
    
 
   
 


 
 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER