AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Biegi przełajowe i trampkarze
14.10.2010 

W minionym tygodniu nasi najmłodsi mieszkańcy mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Okazją do tego były gminne biegi przełajowe, które odbyły się 7 października w Zespole Szkół w Roztoce. O lekkoatletyczne emocje zadbali: GOKSiR, UKS bieganie.pl Roztoka oraz Zespół Szkół.

W biegach udział wzięły dwie szkoły z Gniewkowa oraz Roztoki. W kategorii szkół podstawowych klas IV-VI dziewczęta - pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Woźniak druga była Joanna Hubar, a na trzecim miejscu ex aequo Joanna Mazurkiewicz i Stefania Woźniak. W kategorii chłopców IV-VI pierwsze miejsce zajął Maciej Aleksiuk, tuż po nim Daniel Marszałek zaś trzecia pozycja przypadła Oskarowi Fui. W gimnazjum - dziewczęta pierwsze miejsce zajęła Klaudia Dyląg, druga była Małgorzata Kolbusz, a trzecia Aleksandra Matulis. W kategorii chłopcy pierwsze miejsce zajął Piotr Kozieł, na drugim miejscu bieg ukończył Mateusz Lorencki, na trzecim - Mateusz Cycoń. Zwycięzcy otrzymali medale, statuetki oraz dyplomy, które wręczył p.o. dyrektora Zespołu Szkół w Roztoce Piotr Krygier. Wręczono również nagrodę dla najmłodszego uczestnika biegu - Jasia Stępnia.

Dwa dni po zmaganiach w biegu na małych sportowców czekały kolejne rozgrywki – tym razem na boisku w Roztoce, gdzie odbył się mistrzowski mecz w lidze terenowej trampkarzy. Drużyna GOKSiR Granit Roztoka podejmowała drużynę Stali Świdnica i zwyciężyła 7-2 (3-2), nie dając szans swoim rówieśnikom. Bramki zdobyli: Kamil Mazurkiewicz, Piotr Kozieł, Mariusz Krupnik oraz Szymon Zięba. Oprócz strzelców w drużynie z Roztoki grali: Eryk Kułak, Maciej Aleksiuk, Radek Jasiński, Jakub Zdziebło, Michał Kustra, Gracjan Kułak, Mateusz Szerszeń, Piotr Kwiatkowski. W poprzedniej kolejce trampkarze GOKSiR - Granit pewnie pokonali Unię Jaroszów 13:1 i są samodzielnym liderem rozgrywek. 16 października odbędzie się ostatnia kolejka, w której trampkarze zagrają w meczu wyjazdowym z Zielonymi w Mrowinach.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER