AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Dzień Edukacji Narodowej w Roztoce
14.10.2010 

"Każdego roku 14 października w kwiaciarniach rosną ceny kwiatów, a młodzież bez stresu idzie do szkoły. W tym dniu dzwonki przestają straszyć, dzienniki spoczywają bezpiecznie w pokoju nauczycielskim, panie sprzątaczki nie zmuszają do zmiany obuwia, a nauczyciele wreszcie się uśmiechają i udają, że zapomnieli sprawdzić zadanie domowe..."

Tak rozpoczęli swój występ uczniowie gimnazjum w Roztoce, świętując Dzień Edukacji Narodowej. W dalszej części wystąpienia przedstawiono najnowsze doniesienia z Ministerstwa Edukatorstwa Nawiedzonego, zaśpiewano piosenkę „Oświata da się lubić” oraz odczytano Klasową Ewangelię. Na koniec omówiono cztery charakterystyczne typy nauczycieli. Choć całe przedstawienie utrzymane było w konwencji kabaretowej, w zakończeniu uczniowie nie szczędzili swym pedagogom ciepłych słów i życzeń.
Apel przygotowany został przez Samorząd Uczniowski gimnazjum. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Anna Drzał, która pięknie zaśpiewała piosenkę dla nauczycieli oraz Jakub Zawadzki, który zagrał dla nich tradycyjne „Sto lat” na trąbce.

W uroczystości nie zabrakło również przemówienia i serdecznych podziękowań wygłoszonych przez dyrektora Piotra Krygiera - skierowanych do wszystkich pracowników. Swoje słowa uznania i życzenia przekazała również radna Emilia Gradowska, która wręczyła Nagrodę Wójta dyrektorowi Piotrowi Krygierowi.

Po części artystycznej odbyło się spotkanie wszystkich pracowników szkoły. Rozpoczęło od podziękowań, kwiatów i życzeń, które składała nauczycielom przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Podkówka.

Ważnym momentem było wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły nauczycielom wyróżniającym się w swej pracy. Otrzymali je: Justyna Wójtowicz, Anna Żur, Maria Liniak, Dorota Perełka, Monika Ostrówka, Michał Sawko, Przemysław Niemczuk. Wyróżniono także sześciu pracowników administracji i obsługi technicznej.

   

   

   

   

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER