AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Dostali szansę
15.10.2010 

"Szansa na przyszłość" to projekt jaki realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobromierzu od 1 czerwca do 30 listopada 2010 r. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego celem jest integracja zawodowa i społeczna oraz zwiększenie aktywności zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Uczestniczy w nim 10 osób, wobec których realizowane są następujące różnorodne formy wsparcia m.in.: szkolenie kandydatów na kierowców kat. B, kurs palacza kotłów CO, kurs opiekunki osoby starszej lub niepełnosprawnej oraz warsztaty z profilaktyki zdrowotnej, z komunikacji interpersonalnej, doradztwo zawodowe i praca socjalna.

W ramach działań środowiskowych beneficjenci, ich rodziny i personel projektu uczestniczyli 9 października w jednodniowej wycieczce do Szklarskiej Poręby. Zwiedzili Muzeum Ziemi i Chatę Walońską, gdzie wszyscy wzięli udział w tajemnych obrzędach walońskich przy Garze Mocy. Główną atrakcją i najbardziej oczekiwaną przez najmłodszych był pobyt w DINOPARKU i miasteczku Flinstonów. Tu na przestrzeni 1 km oglądano 70 naturalnej wielkości figur dinozaurów.

   

   

   

     
 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER