AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Kolejne nowe wodociągi i kanalizacja
18.10.2010 

W gminie Dobromierz dobiega powoli do końca realizacja największej dotychczas inwestycji samorządowej: oczyszczalni ścieków i kolektora zbiorczego na ścieki w Dobromierzu i Serwinowe. Rozpoczęto już wykonywanie przyłączania poszczególnych domostw do kolektora zbiorczego. Do wybudowanej oczyszczalni w przyszłości podłączone będą także: Szymanów, Jaskulin i Pietrzyków. Dokumentacja techniczna (projektowa) na te zadania jest już wykonana. Jest wielce prawdopodobne, że do tej oczyszczalni przyłączona zostanie także Jugowa.

Nie jest to jednak koniec inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych w gminie Dobromierz w bieżącym roku. W najbliższym czasie rozpoczną się cztery kolejne duże budowy: nowy wodociąg w Dzierzkowie, Bronówku i Dobromierzu oraz kanalizacja w Bronówku. Na trzy pierwsze zadania jest już wyłoniony, w drodze przetargu, wykonawca i jest z nim podpisana umowa. Roboty na tych budowach rozpoczną się lada dzień. W ramach budowy nowego wodociągu w Dobromierzu zaplanowano także podłączenie całego gminnego systemu wodociągowego do głębinowych ujęć wody, aby przestać korzystać z wody ze zbiornika Dobromierz, wody, którą tak trudno było utrzymać w dobrej jakości i na co odbiorcy tak bardzo często się skarżyli.

Czwarte zadanie, kanalizacja w Bronówku, będzie również realizowane z pieniędzy z funduszu norweskiego. Dzięki przeprowadzonym przetargom na kanalizację i oczyszczalnię ścieków w Dobromierzu uzyskaliśmy oszczędności w kwocie 282.910 euro. Właśnie otrzymaliśmy decyzję dysponentów tego funduszu, że wygospodarowane oszczędności możemy wykorzystać właśnie na budowę kanalizacji w Bronówku. Obecnie przygotowujemy założenia do przetargu, i jeśli zima nie przyspieszy swego nadejścia, jeszcze w tym roku rozpoczniemy realizację tego zadania.

Dodajmy też, że ukończone zostało wykonywanie dokumentacji projektowej na wodociągowanie Gniewkowa.
 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER