AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Brzechwa pasuje pierwszaki!
25.10.2010 

Po pasowaniu w dzierzkowskim przedszkolu przyszedł teraz czas na pierwszoklasistów. Szkoła Podstawowa w Dobromierzu to ważne wydarzenie ma już za sobą. W miniony piątek, 22 października br., w bardzo uroczystej atmosferze odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.

Przez kilka tygodni 7-latki kształtowały postawę właściwego zachowania się podczas zajęć, przerw, wycieczek i uroczystości szkolnych. Uczniowie poznali szkołę, jej pracowników, kolegów, koleżanki. Uczyły się także wierszy i piosenek na temat ojczyzny, szkoły, bezpieczeństwa i kulturalnego zachowania. Wszystko po to, by w pełni przygotowanym, stać się prawdziwym uczniem.

W dniu ślubowania uczniowie odświętnie ubrani zaprezentowali licznie zebranym gościom program artystyczny. W obecności rodziców, dyrekcji szkoły i nauczycieli ślubowali:

                  Ślubuję uroczyście:
                  Będę starał się być dobrym i uczciwym.
                  Będę szanował swoich rodziców i nauczycieli.
                  Będę się uczył tego co piękne i mądre.
                  Będę kochał i czcił swoją ojczyznę.
                  Chcę wyrosnąć na dobrego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej.

Po tym podniosłym akcie nastąpiło pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor Elżbieta Seperant. W uroczystości brali również udział starsi uczniowie szkoły: Maciej Dembiński w roli Smoka oraz Patrycja Lichota jako Jesień. Pasowanie było ogromnym przeżyciem dla uczniów, rodziców i wychowawcy klasy I Aliny Wójcik. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki, znaczki i legitymacje szkolne, zaś rodzice obdarowali swe pociechy pluszowymi maskotkami oraz zorganizowali poczęstunek. Nie obyło się także bez gratulacji, uścisków, wzruszeń i rodzicielskich całusów.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
  
 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER