AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Owoce i warzywa zamiast niezdrowych przekąsek
26.10.2010 

Od nowego roku szkolnego 20010/2011 dzieci z klas I-III trzech szkół na terenie gminy Dobromierz oprócz mleka, obiadów dla potrzebujących, otrzymują również bezpłatnie owoce i warzywa. Wszystko to za sprawą realizacji unijnego programu "Owoce w szkole".

Jego celem jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie uczniów. Program ma też przeciwdziałać otyłości u dzieci, zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, spowodowanym nieodpowiednią dietą, a także zatrzymać spadek konsumpcji owoców i warzyw w Polsce. Według Komisji Europejskiej, w krajach Unii Europejskich 5 mln dzieci jest otyłych, zaś 17 mln cierpi z powodu nadwagi. Unia chce w ten sposób kształtować ich nawyki żywieniowe, a także przekonywać najmłodszych uczniów do zdrowego odżywiania się.

2 razy w tygodniu nasi uczniowie otrzymują marchewki, jabłka lub gruszki, a zachęcać ich do jedzenia takich zdrowych przekąsek nie trzeba. Już same zdjęcia mogą świadczyć o tym, że konsumpcja odbywa się ze smakiem.

   

   

   

   

   

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER