AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Upiornie w przedszkolu
02.10.2010 

Halloween w Polsce ma swoich zwolenników i przeciwników, ale święto magii i upiorów bez wątpienia jest wspaniałą okazją do zabawy dla dzieci i młodzieży. O tym właśnie przekonały się dzierzkowskie przedszkolaki, które w miniony piątek zamieniły się w duchy, diabły, wiedźmy i wampiry.

Panie przedszkolanki przebrane za czarownice już od progu witały dzieci żelkowymi robalami. Dzieci wspólną zabawę rozpoczęły od robienia wielkich lampionów z dyni. Starannie wybierały miąższ z dyni, a następnie przyglądały się, jak powstają straszne wizerunki twarzy na dyniach.

Wspólne zabawy takie, jak: taniec z miotłą, przejście przez bagno i mumia, przeplatane były informacjami o tradycji obchodzenia święta zmarłych w Polsce. Trudny temat, jakim jest śmierć stał się dla dzieci troszkę bardziej zrozumiały.

W mrocznym nastroju dzieci wykonały duszki z papieru, które powiesiły w sali. Specjalnie na tę okazje powstały także rysunki oddające nastrój Halloween - dynie, czarownice, duchy, stare zamczyska.

Maluchom bardzo podobała się zabawa zjadania ciasteczek bez użycia rąk, a pod koniec dnia swoje dyniowe lampiony wyniosły przed przedszkole, by pochwalić się przechodniom. "Straszny" dzień przyniósł dzieciom wiele frajdy i pozytywnych wrażeń.

   

   

   

   

   

   
 

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER