AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Kolejne dukaty do skarbonki
09.11.2010 

Po czerwcowym sukcesie w konkursie „Na wagę złota” organizowanym przez Polską Agencję Prasową nie spoczęliśmy na laurach i wciąż walczymy o kolejne dukaty szczęścia. Do siedmiu, które już zasilają naszą skarbonkę, niebawem dołączą kolejne cztery. Właśnie tyle przyznało nam jury za październikowe zmagania.

Przypomnijmy, że dotychczasowe dukaty zdobyliśmy, wygrywając jako pierwsi w Polsce w kategorii „Jednostka Samorządu Terytorialnego, która jest najaktywniejsza pod względem ilości nadesłanych informacji”. Wówczas otrzymaliśmy tytuł Złotej Aktywności. W tej kategorii zwyciężyć można tylko raz. Są jednak jeszcze dwie, w których także chcemy zawalczyć – Złota Gmina Miesiąca i Złota Gmina Roku.

4 dukaty szczęścia otrzymaliśmy w ramach drugiej kategorii - „Jednostka Samorządu Terytorialnego, która poprzez nadesłane teksty zbudowała swój najpełniejszy i najlepszy wizerunek”. Co miesiąc 3-osobowe jury nominuje do tej kategorii 5 członków Klubu Samorządowego PAP i przyznaje im dukaty. Każdy juror ma ich do rozdysponowania od 1 do 7. Tym sposobem, co miesiąc liczba monet rośnie. Ten samorząd, który uzbiera ich najwięcej, zostanie zwycięzcą całego konkursu i otrzyma tytuł Złotej Gminy (Powiatu, Miasta) Roku.

Dotychczas spośród ponad 100 członków Klubu Samorządowego PAP dukaty w różnej ilości trafiły do 18 samorządów. Póki co Dobromierz zajmuje piątą pozycję. Zatem nie jest to zły wynik, ale mamy ambicje przynajmniej na pierwszą trójkę - przed nami jeszcze kilka miesięcy zabawy!

Ranking po pięciu etapach konkursu:

Iława - 22 dukaty
Jarocin - 19
Polkowice - 18
Kędzierzyn-Koźle - 16
Dobromierz - 11
Gniew - 7
Kępno - 7
Świdnica - 7
Elbląg - 7
Łowicz - 6
Nowy Targ - 4
Ostrowiec Św. - 4
Przechlewo - 4
Jawor - 3
Powiat Otwocki - 3
Borzęcin - 2
Bolesławiec - 1
Grodzisk Maz. - 1

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER