AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Przyroda na wysokim poziomie
10.11.2010 

Lekcje przyrody z wykorzystaniem specjalnej pracowni wyposażonej w wysokiej klasy sprzęt komputerowy, materiały dydaktyczne i tablicę interaktywną? Tak, właśnie w takich warunkach od stycznia przyszłego roku uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkół w Roztoce rozpoczną naukę przyrody i matematyki. Wszystko to dzięki dotacji unijnej, która pozwoliła na realizację takiej pracowni. Na ten cel Urząd Marszałkowski przeznaczył 200 tys. zł. Gmina Dobromierz zaś z własnego budżetu dołożyła 10 tys. zł na zakup mebli.

W pierwszej połowie 2010 roku w Zespole Szkół w Roztoce rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego pn. „Pracowania przyrodnicza w każdej gminie”. Dzięki niemu placówka znalazła się wśród 120 szkół z terenu województwa dolnośląskiego, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt.

Założeniem projektu był zakup wyposażenia pracowni przyrodniczych służących realizacji zajęć, z wykorzystaniem eksperymentu, w ramach przedmiotu przyroda w klasach IV-VI szkół podstawowych. Pracownia przyrodnicza posiada 6 stanowisk ćwiczeniowych, w skład których wchodzi przenośny komputer, niezbędny do wykonywania doświadczeń i tablica interaktywna z projektorem. Na tę chwilę do Roztoki trafiła pierwsza tura sprzętu, kolejna planowana jest pod koniec listopada. Dwóch nauczycieli prowadzących zajęcia wkrótce zostanie przeszkolonych, tak by od nowego roku w pełni korzystać z pracowni.

Sam sprzęt to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przewiduje projekt. Wśród nich są także wycieczki. Właśnie na jedną z nich wybierają się uczniowie 15-16 listopada. Wówczas odwiedzą Góry Stołowe.

Wszystko po to, by wciąż podwyższać standardy nauki dzieci, co w efekcie da uczniom możliwość wyrównywania szans edukacyjnych w stosunku do dzieci z miast, wpływając na ich osiągnięcia i umiejętności.

   

   

   

   

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER