AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Oczyszczalnia uroczyście otwarta!
10.11.2010 

Wiele lat mieszkańcy gminy Dobromierz czekali na ten dzień. To najważniejsza jak dotąd i największa inwestycja prowadzona przez nasz samorząd. W środę, 10 listopada br., odbyło się uroczyste otwarcie oczyszczalni ścieków w Serwinowie.

W takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć inwestorów i pomysłodawców przedsięwzięcia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Ryszard Gąsiorek – Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Jadwiga Haudek – Dyrektor Oddziału Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Wałbrzychu, Antoni Pobihon – Dyrektor Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Janusz Merlinga – Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Dagmara Winnicka – autor projektu oczyszczalni, Klaudiusz Majek – przedstawiciel Wykonawcy ABT z Częstochowy, Irena Seredyn – Inżynier Kontraktu, a także radni, sołtysi i mieszkańcy gminy.

Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Dobromierz, który przedstawił zgromadzonym genezę inwestycji. Tuż po tym księża trzech gminnych parafii – ks. Stanisław Majchrzak, ks. Stanisław Skrzypek oraz ks. dr Jan Gargasewicz poświęcili obiekt.

Po przecięciu wstęgi przybyli na spotkanie wyruszyli na „wycieczkę po oczyszczalni”, której przewodniczyła Dagmara Winnicka – Prezes Zakładu Ochrony Środowiska SUPERBOS w Jeleniej Górze. Autorka projektu przedstawiła proces technologiczny oczyszczania.

Uroczystość zakończył poczęstunek oraz wspólny toast.

Przypomnijmy, że realizacja inwestycji była możliwa dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Norweskiego. Koszt budowy oczyszczalni pochłonął 3.400.000 tys. zł.

Przedstawiamy fotoreportaż z uroczystości autorstwa Stanisława Kałużnego, a już za kilka dni na naszej stronie internetowej będą mogli Państwo zobaczyć relację filmową z jej przebiegu.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER