AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Święto Niepodległości w Gniewkowie
15.11.2010 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie uczestniczyli w uroczystym apelu, oddając szacunek symbolom narodowym i wspominając burzliwą historię naszego państwa. Święto Niepodległości jest wspaniałą okazją, by uświadomić młodym obywatelom, z jakimi trudnościami spotykali się nasi przodkowie.

Przygotowany przez uczestników koła teatralnego montaż słowno - muzyczny rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego. Młodzi aktorzy przypomnieli najważniejsze wydarzenia mające związek z utratą, a następnie odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Recytacja wierszy o tematyce patriotycznej przeplatała się ze śpiewaniem pieśni, które dawniej były niezmiernie popularne. Uczniowie przypomnieli utwory: "Białe róże", "O mój rozmarynie", "Wojenko, wojenko", "Pierwsza kadrowa", "Marsz Pierwszej Brygady". Nie zabrakło także "Roty" i bardzo lubianej przez uczniów piosenki "Przybyli ułani". Całej uroczystości towarzyszył podniosły nastrój podkreślony przez odświętne stroje.

Święto Niepodległości było także tematem lekcji historii i języka polskiego. Dlatego na koniec uroczystości odbył się krótki konkurs historyczny, podczas którego uczniowie mogli się pochwalić zdobytą na lekcjach wiedzą. Nagrodą za poprawne odpowiedzi były motywujące do nauki naklejki.

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER