AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Przedszkolaki się nie nudzą
24.11.2010 

Minął kolejny miesiąc z życia dzierzkowskich przedszkolaków. W listopadzie kilka ciepłych dni umożliwiło dzieciom korzystanie z pobliskiego placu zabaw. Nie zabrakło też spacerów nad rzekę - tam maluchy obserwowały zmieniającą się z dnia na dzień przyrodę i zbierały tzw. dary jesieni: złote liście i żołędzie. Jesienna aura także stała się powodem wielu zabaw o tej tematyce, które dzieciom bardzo przypadły do gustu.

W listopadzie głównym tematem zajęć w przedszkolu były przygotowania zwierząt i ptaków do zimy. Dzieci wiedzą już, jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów wraz z nastaniem jesiennych dni i w jaki sposób przygotowują się do pozostania w Polsce. Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek o życiu niedźwiedzi brunatnych, wiewiórkach czy jeżach. Nie zapomniały także o pracach plastycznych, które przecież tak chętnie wykonują. Tym razem przedszkolny zbiór zasiliły głównie rysunki jesiennych bukietów.

Maluchy świętowały także Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wykonały flagi, a starszaki recytowały poznany już wcześniej wierszyk "Jestem Polakiem". Dzień przed samym świętem odbyła się pogadanka na temat ojczyzny, która miała na celu przybliżenie dzieciom historii Polski. Podczas zajęć pani przedszkolanka pokazała dzieciom mapę Polski, punkt w którym znajduje się gmina Dobromierz oraz dwie największe rzeki płynące przez nasz kraj, zaś na koniec dnia dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z własnoręcznie wykonanymi flagami.

"W czasie deszczu dzieci się nudzą..." - słowa te nie mają odniesienia do przedszkola w Dzierzkowie. Dzieci podczas deszczowych dni uczą się piosenek i świetnie się bawią, tańcząc przy muzyce.

W listopadzie ruszył cykl zajęć związanych z profilaktyką i zdrowiem. Przedszkolaki uczą się przestrzegać higieny, dbać o zdrowie i zabezpieczać swój organizm przed chorobą. Wkrótce przedszkole odwiedzą panie pielęgniarki, które bardziej przybliżą dzieciom temat higieny oraz opowiedzą o swojej pracy.

   

   

   

   

 
 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER