AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Święto pluszaków
26.11.2010 

Pluszowe misie - miękkie, miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Ta, jedna z najpopularniejszych zabawek, obchodzi swoje święto 25 listopada. Razem z misiami, jak co roku, świętowały także maluchy ze Szkoły Podstawowej w Dobromierzu.

Przez cały dzień przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w bibliotece szkolnej. Poznały historię pluszowego misia oraz zaprezentowały swoje pluszaki przyniesione z domu. Nie zabrakło zabaw i piosenek z misiem w roli głównej. Ulubione maskotki doczekały się własnych portretów wykonanych przez dzieci w ramach konkursu plastycznego pt. "Mój przyjaciel miś". Jednak największą atrakcją okazało się malowanie twarzy i projektowanie "misiowej krainy".

Dla uczniów klas I - III przygotowano wystawę pod hasłem "Misiowe lekturki", na której zaprezentowane zostały pozycje literatury dziecięcej m.in. o Kubusiu Puchatku i Misiu Uszatku. Dzieci brały również udział w quizie przyrodniczym pt. "Co wiem o niedźwiedziach?", a każdy uczestnik "pluszowego spotkania" otrzymał pamiątkowy dyplom.

   

   

   

   

   

   
 
   
 

 
 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER