AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Atak zimy
29.11.2010 

Od kilkunastu godzin wciąż pada śnieg. O tej porze roku nie powinno to budzić zaskoczenia, jednak jego ilość przerosła oczekiwania nas wszystkich, a przede wszystkim kierowców. Gruba warstwa białego puchu już w pierwszym dniu dała nam popalić.

Na kilku odcinkach kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość – przez kilka godzin nieprzejezdna była część krajowej 5 w kierunku Jeleniej Góry. Kierowcy mieli także problem z podjazdem pod górę w Dobromierzu. Także autobusy dowożące naszych uczniów do szkół miały problemy – kursy były opóźnione, zaś dzieci mieszkające w Pietrzykowie po lekcjach musieli odebrać rodzice.

Pracownicy Zakładu Obsługi Komunalnej mieli dziś pełne ręce roboty. O 5:00 rano na gminne drogi wyruszyły dwa pługi, w tym jeden z posypywarką oraz koparka. I to jednak nie przynosi pożądanych efektów, bo dzisiejsze odśnieżanie można nazwać mianem syzyfowej pracy – śnieg pada non stop. W ruch poszły także łopaty – pracownicy ZOK bez przerwy odśnieżają chodniki.

Także mieszkańcy nie siedzieli z założonymi rękami i odśnieżali tereny swoich posesji. Jednym słowem pierwszy dzień prawdziwej zimy dał nam się we znaki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zimowej akcji odśnieżania.

   

   

   

   

   

   
 
   
 

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER