AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Przedszkolaki już po wróżbach
30.11.2010 

Choć mają po trzy i cztery lata, to już wiedzą, co spotka ich w przyszłości. Niektórzy z nich na owoce swojej pracy będą musieli długo pracować i czekać, czekać, czekać... Adrianek zostanie archeologiem - już dziś jest ekspertem od dinozaurów. Wkrótce czekają go ciekawe i dalekie podróże.

Agatka zostanie nauczycielką - być może będzie pracować w przedszkolu. I nie ma się co dziwić, bo jest bardzo mądrą dziewczynką, zna odpowiedź na każde pytanie zadane przez panie przedszkolanki. Ale to nie koniec. Ania - siostra Agatki, jako pierwsza wyjdzie za mąż - dowiedziała się tego podczas andrzejkowych wróżb. To właśnie jej bucik, jako pierwszy przekroczył próg przedszkola. Ponadto, wywróżyła sobie dużo miłości i zawód adwokata.

Bartuś, podczas wróżb wylosował róg obfitości, który oznacza, że będzie lepszy od innych w pewnej dziedzinie. I oczywiście wróżba jest jak najbardziej prawdziwa, ponieważ ten przedszkolak znakomicie liczy i bije na głowę w tej dziedzinie pozostałych przedszkolaków.

Druga Agatka wywróżyła sobie karierę. Nie trzeba było długo czekać jaką, bo następna wróżba zdradziła, że zostanie aktorką.

To tylko kilka przykładów andrzejkowych zabaw w dzierzkowskim przedszkolu. W wigilię św. Andrzeja, przedszkolaki pełne ekscytacji przepowiadały sobie przyszłość.

Wróżby przeplatane były tańcami. Tego dnia najbardziej podobała się piosenka "Jedzie pociąg z daleka". Nie zabrakło także tradycyjnego lania wosku. Jednak rezultaty tej wróżby, znają tylko przedszkolaki i ich rodzice. Woskową wróżbę dzieci zabrały do domu, by jak tylko zapadnie zmrok rzucić cień na ścianę niekształtnej masy i odczytać przepowiednię.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   

   
 
 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER