AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Uczniowie w teleturnieju
03.12.2010

Jeszcze nie tak dawno gmina Dobromierz była „bohaterem” reportażu, jaki realizowali na naszym terenie Magda Pawlinow i Marek Obszarny, a teraz to uczniowie Zespołu Szkół w Roztoce pojechali do studia TVP Wrocław, by wziąć udział w teleturnieju. Ich zmagania zobaczyny na antenie już za kilka dni, ale dziś już zdradzamy, że zajęli zaszczytne II miejsce!

W teleturnieju „Motoklasa” zawodnicy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmierzyli się w pięciu konkurencjach, które przygotowali organizatorzy: Telewizja Polska S.A. Oddział we Wrocławiu, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Kuratorium Oświaty oraz Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny gimnazjów z Dolnego Śląska. Roztokę reprezentował Martin Pałaszczuk z klasą III A, którzy przygotowywali się pod okiem Justyny Wójtowicz i Małgorzaty Skowron.

Mali zawodnicy musieli się zmierzyć z pytaniami z zakresu przepisów ruchu drogowego i znajomości znaków drogowych. Ciekawa okazała się animacja komputerowa, za pomocą której przedstawiono konkretną sytuację drogową, a zadaniem zawodników było podanie prawidłowej kolejności przejazdu uczestników ruchu przez skrzyżowanie. Zawodnicy turnieju byli także świadkami zdarzenia drogowego zainscenizowanego przez ratowników medycznych i musieli udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.

Ostatnią konkurencją była gra zręcznościowa – wyścig Formuły 1. Zawodnicy jednocześnie rozegrali na komputerach wyścig bolidów. W tej konkurencji nasz zawodnik okazał się nie do pokonania. W ostatecznej klasyfikacji ustąpił jednak I miejsca jednym punktem. Gimnazjum w Roztoce zakończyło więc swój udział w konkursie na drugiej pozycji wśród gimnazjów dolnośląskich.

Dokładnej emisji teleturnieju jeszcze nie znamy, wiemy jednak, że odbędzię ona 9 lub 16 grudnia na antenie TVP Wrocław o godzinie 19:25. O dokładnym terminie będziemy Państwa informować.

   

   

   

     

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER