AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Mikołaj w przedszkolu
07.12.2010 

Dzierzkowskie przedszkolaki już od samego rana czekały na świętego Mikołaja. Nikt nie był do końca pewny czy w ogóle się pojawi. Na wszelki wypadek dzieci nauczyły się wierszyka i kilku piosenek na powitanie specjalnego gościa. Radość nie miała końca, kiedy nagle przez okno maluchy wypatrzyły nadchodzącego pana z brodą w czerwonym ubraniu.

Mikołaj pojawił się w Małym Przedszkolu z wielkim workiem wypełnionym prezentami. Dzieci przywitały gościa bardzo serdecznie. Mikołaj chwilkę odpoczął na specjalnie przygotowanym dla niego krześle, a maluchy poczęstowały go piernikami. Po chwili Mikołaj wyjął długi list ze swojego czerwonego worka i zaczął czytać wszystkie dobre i złe uczynki dzieci. Maluchy były zachwycone!

Okazało się, że Mikołaj wiedział wszystko o przedszkolakach. Niektórym dzieciom kazał poprawić swoje zachowanie, innym dawał dobre rady oraz chwalił grzeczne dzieci. W końcu zaczął rozdawać dzieciom prezenty - w paczkach znajdowały się bajki, plastelina, owoce oraz słodycze. Każdy przedszkolak otrzymał także od Mikołaja czerwoną czapkę.

Kiedy prezenty były już rozdane, dzieci zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy przy muzyce, a na koniec każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem przy świątecznie ubranym kominku. Dzieci pożegnały gościa i obiecały, że za rok będą jeszcze bardziej grzeczne.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 


 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER