AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Mikołajkowe zmagania
07.12.2010 

Za nami 4. edycja największej mikołajowej imprezy. 6 grudnia br. w hali sportowej Zespołu Szkół w Roztoce odbył się Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw o Puchar Wójta Gminy Dobromierz. Organizatorami turnieju byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu; Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobromierzu oraz Zespół Szkół w Roztoce im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce. 

Uczestnikami natomiast reprezentanci poszczególnych szkół oraz uczestnicy świetlic środowiskowych prowadzonych przez GOPS przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobromierzu. W turnieju wystąpiły dwunastoosobowe drużyny szkół podstawowych z Dobromierza, Gniewkowa i Roztoki.

Oto ich składy:
Szkoła Podstawowa w Dobromierzu: Andrzejewska Katarzyna, Tarka Filip, Filipczak Karolina, Lichota Rafał, Baczmańska Agnieszka, Domeracki Dawid, Lichota Patrycja, Haglauer Damian, Konieczek Aleksandra, Baczmański Dawid, Dec Dagmara, Woźniczak Michał.
Szkoła Podstawowa w Gniewkowie: Laura Płaza, Szymon Fijołek, Kacper Nowak, Nicole Gawlik, Agnieszka Burdzy, Kacper Lipiński, Karolina Błaszczak, Aleksandra Kołodyńska, Kewin Bilik, Sara Masełek, Oskar Fuja, Bartosz Fuja.

Szkoła Podstawowa w Roztoce: Juraszek Oliwia, Matulis Konrad, Oszczepalska Adriana, Węsek Maciej, Wójcik Jakub, Głogowska Jagoda, Aleksiuk Maciej, Kłakowicz Sandra, Hubar Paweł, Zawadzka Weronika, Kułak Gracjan, Woźniak Aleksandra.

Imprezę otworzył i powitał wszystkich gości Sekretarz Gminy Bolesław Stochmal. Reprezentacje zmagały się w następujących konkurencjach: slalom, tor przeszkód, skoki przez linę, wyścig na deskorolce, skoki na piłce -bieg w workach, konkurencja niespodzianka- płotki, konkurencja niespodzianka dla opiekunów- płotki oraz skakanka. Oprócz konkurencji sportowych każda ze Szkół musiała zaprezentować piosenkę o tematyce świątecznej. Wszystkie konkurencje oceniała komisja sędziowska, która przyznawała punkty od jednego do trzech.

Po zaciętej sportowej rywalizacji i podliczeniu punktów najlepszą drużyną w IV Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw Sportowych o Puchar Wójta Gminy Dobromierz została Szkoła Podstawowa w Dobromierzu, zdobywając 19 punktów, na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkół z Roztoki z 17 punktami, zaś trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Gniewkowie - 14 punktów. Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale, a na ręce zwycięskiej drużyny trafił okazały puchar. Medale i puchar wręczył Wójt elekt Jerzy Ulbin.

W zabawie uczestniczyło blisko 170 dzieci, a także nowo wybrani radni na czele z Przewodniczącą Rady Danutą Świerk. Na imprezie nie zabrakło rodziców, którzy mocno dopingowali swoje pociechy oraz oczywiście Świętego Mikołaja, który wszystkim dzieciom rozdał paczki i słodycze.


 

 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER