AKTUALNOŚCI

Wiadomości

140 osób na starcie „Polska Biega”
13.05.2011

Podobnie, jak w ubiegłym roku, tak i w tym nasi młodzi mieszkańcy włączyli się w ogólnopolską akcję Polska Biega. Akcja ma na celu popularyzowanie sportu, a przede wszystkim zadbanie o zdrową i dobrą zabawę. 12 maja w Roztoce na linii startu stanęło 140 zawodników i zawodniczek, którzy biegali w 7 kategoriach.

Imprezę zorganizowali: GOKSiR Dobromierz, UKS Bieganie Roztoka oraz Zespół Szkół z Roztoki. W biegu wzięły udział wszystkie szkoły z terenu gminy Dobromierz i wszyscy świetnie się bawili. Jak przedstawiają się wyniki? W kategorii klas 1-3 szkoła podstawowa – dziewczęta (350 m) I miejsce zajęła Klaudia Kołacz, II - Oliwia Łuszyńska, a III - Agnieszka Baczmańska. W kategorii chłopców 1-3 (350 m) pierwszy był Kacper Chryplewicz, drugi Dawid Domeracki, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Mariusz Król. W kategorii szkół podstawowych 4-6 dziewcząt (700 m) pierwsza na metę dotarła Paulina Wysoczańska, na drugim miejscu bieg ukończyła Weronika Zawadzka, a na trzecim na podium stanęła Aleksandra Woźniak. W kategorii chłopców 4-6 (700 m) najlepszy okazał się Michał Woźniczak, drugie miejsce zajął Kamil Bienias, trzecie - Grzegorz Kuźmiński. W kategorii gimnazjum dziewcząt na dystansie 2,5 km zdecydowanie najlepszą okazała się Klaudia Dyląg, drugą pozycję zajęła Małgorzata Kolbusz, natomiast trzecie Anna Janusz. Wśród chłopców gimnazjum (5 km) dwa pierwsze miejsce zajęli Mateusz Cycoń oraz Mateusz Lorencki, a tuż za nimi uplasował się Rafał Piłat. W kategorii otwartej pierwsze miejsce zajął Piotr Goliński.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali okolicznościowe dyplomy, a pierwsze trójki we wszystkich kategoriach okazałe medale.