WIADOMOŚCI

Nysa blisko awansu do A klasy

14.05.2012

Wielkim sukcesem zakończył się mecz o awans do A klasy Nysa Kłaczyny z drużyną Mrowiny. Piękna pogoda zgromadziła na trybunach ponad 200 kibiców. Nie zabrakło również emocji - bramek i widowiskowych akcji. Dwie najlepsze drużyny w tym sezonie zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku. Wprawdzie do końca rozgrywek pozostały jeszcze 4 kolejki i wszystko się może wydarzyć, ale to Nysa po ostatniej wygranej znacznie przybliżyła się do awansu.

Pierwsza połowa to przewaga Nysy, która dążyła od początku do zdobycia bramki. Po 15 minutach po asyście z rzutu rożnego Roberta Andrzejewskiego strzałem głową Tomek Kępiński umieścił piłkę w siatce. W 42 minucie wyrównującą bramkę strzelili goście po niezdecydowaniu naszych obrońców. Na szczęście, w doliczonym czasie gry pierwszej połowy na 2:1 swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobył Kępiński, dobijając strzał Andrzejewskiego.

Druga połowa rozpoczęła się jeszcze lepiej, bo już po 7 minutach na 3:1 podwyższył pięknym strzałem lewą nogą z 20 metrów Waldek Andrzejewski. Nysa poszła za ciosem i dążyła do zdobycia kolejnych goli. Sztuka ta udała się w 70 minucie. Tym razem bramkarza gości pokonał Robert Andrzejewski. 5 minut później było już 4:2 po podaniu zza pleców obrońcy. Od tamtej pory to Zieloni przejęli inicjatywę, Nysa zaś mogła jeszcze dwukrotnie po szybkich kontrach upokorzyć przeciwników, ale niestety tym razem zabrakło skuteczności.

Po końcowym gwizdku nasi zawodnicy nie ukrywali radości, tańcząc w kółku i śpiewając. Następne spotkanie: Orzeł Witoszów vs Nysa Kłaczyna 27.05.2012 godz. 14.00 w Witoszowie Dolnym. Więcej szczegółów na: www.ksnysaklaczyna.tnb.pl