WIADOMOŚCI

Radni górą!

04.06.2012

Na boisku sportowym Orlik w Roztoce zorganizowano nietypowy mecz piłkarski. W roli głównej na przeciwko siebie stanęły trzy drużyny - Radnych, Sołtysów oraz Urzędników. Świetna zabawa oraz luźna atmosfera była okazją do poznania umiejętności piłkarskich ludzi na co dzień reprezentujących naszą gminę.

Piątkowe spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród mieszkańców, którzy przybyli aby zobaczyć samorządowców w akcji. Zespoły wystąpiły w sześcioosobowych składach, a każdy mecz trwał po 30 minut (15 minut połowa). W niebieskich koszulkach wystąpili Radni, w żółtych Sołtysi, a w zielonych zawodnicy Urzędu Gminy.

Pierwsi na murawie stanęli sołtysi mając za przeciwników urzędników. Po zaciętej walce zwycięstwo 1:0 przypadło drużynie sołtysów. Drugi mecz rozegrali radni z sołtysami, podczas którego padło aż 9 bramek, w tym 6 na korzyść radnych.
Ostatnia rozgrywka odbyła się pomiędzy zawodnikami Urzędu Gminy a radnymi, mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla urzędników.

W klasyfikacji generalnej zwycięstwo odniosła drużyna radnych, która podczas najbliższego festynu gminnego odbierze puchar ufundowany przez panią poseł Monikę Wielichowską.

Miłym akcentem meczu była postawa pań radnych Gminy Dobromierz, które dzielnie walczyły na murawie, przyczyniając się tym samym do zwycięstwa drużyny radnych.