WIADOMOŚCI

Sportowy turniej rozstrzygnięty!

26.06.2012

Trzy szkoły z terenu gminy 22 czerwca zmierzyły się ze sobą w ostatnim już turnieju o tytuł najbardziej sportowej szkoły roku 2011/2012. Tym razem każda placówka musiała się wykazać w czworoboju lekkoatletycznym w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz biegi długodystansowe na 800 i 1000 metrów. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców.

We wszystkich kategoriach uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca, otrzymali medale, dyplomy, które wręczyła dyrektor szkoły z Gniewkowa Krystyna Rowicka. W ogólnej klasyfikacji czworoboju najlepszy okazał się Gniewków, drugi był Dobromierz, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Roztoka.
Skład zwycięskiej drużyny: Natalia Paszko, Justyna Rogala, Patrycja Kurek, Kamila Gąsior, Kornelia Czarnota, Nicola Gryko, Miłosz Uhornicki, Kacper Kuźmiński, Oskar Fuja, Kacper Nowak, Daniel Marszałek oraz Michał Błaszczak.

W ogólnej klasyfikacji turnieju o tytuł najbardziej sportowej szkoły roku 2011/2012 trwającego od września ubr. zwyciężył Zespół Szkół z Roztoki 26 pkt prowadzony przez Przemysława Niemczuka oraz Annę Żur, drugie miejsce zajęły ex aequo szkoły z Dobromierza i Gniewkowa po 22 pkt - opiekunowie Aneta Haglauer oraz Kamil Orda.

Zwycięscy całorocznego turnieju otrzymają okazałe medale, natomiast każda ze szkół dostanie piłki do gier zespołowych, które zostaną wręczone na zakończeniu roku szkolnego.

Podziękowania za organizację turnieju należą się zarówno GOKSiR z Dobromierza, Szkole Podstawowej z Gniewkowa, jak i OSP Gniewków za zabezpieczenie trasy podczas biegów