WIADOMOŚCI

Dobromierz - mistrzem siatkówki

26.03.2014

Za sprawą Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu, jesteśmy po kolejnym wydarzeniu sportowym w naszej gminie, a mianowicie Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców, który rozegrano w dobromierskiej hali sportowej.

Rozgrywki przeprowadzone zostały w systemie do dwóch wygranych setów (do 25 zdobytych punktów, zaś tie-breaker - aby nie zakończyć meczu remisem, do 15 zdobytych punktów). W rywalizacji chłopców najlepszą drużyną okazał się Dobromierz, który pokonał Roztokę 2-0 (w setach 26-24 i 25-14) i Gniewków 2-0 (w setach 25-15 i 25-20). Roztoka zaś, w starciu z Gniewkowem odniosła zwycięstwo 2-0 (w setach 25-16 i 25-14). W meczach rozgrywanych wśród dziewczyn, najlepszy był również Dobromierz, który wygrał z Roztoką 2-0 (w setach 25-20 i 25-22) oraz z Gniewkowem 2-0 (w setach 25-21 i 25-19). W rywalizacji dziewcząt z Gniewkowa i Roztoki, zwycięstwo odniosły siatkarki z Gniewkowa, które wygrały 2-1 (w setach 25-11, 22-25 i tie-breaker 15-10).

Klasyfikacja końcowa, po podsumowaniu zdobytych punktów przez poszczególne drużyny obu kategorii, pokazała iż pierwsze miejsce zdobył Dobromierz, drugie Roztoka, zaś trzecie Gniewków. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy za udział w turnieju, a zwycięski Dobromierz puchar.