WIADOMOŚCI

Puchar Lata 2015

A A A

12.08.2015

9 sierpnia br. na dwóch boiskach sportowych w Kłaczynie oraz w Roztoce rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Lata 2015. W tym roku w imprezie udział wzięło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie A, w Roztoce grały drużyny: Granit Roztoka, Sokół Kostrza, Herbapol Stanowice, LZS Lipa. W grupie B, w Kłaczynie grały drużyny: Nysa Kłaczyna, Park Targoszyn, Płomień Dobromierz oraz Kuźnia Jawor.

Mecze trwały dwa razy po 15 minut. Po rozegraniu grup do dalszego etapu awansowały dwie drużyny z każdej grupy. W meczu o trzecie miejsce zagrały zespoły LZS Lipa oraz Płomień Dobromierz. W regulaminowym czasie padł remis 0-0 i potrzebne były rzuty karne, które tego dnia lepiej strzelali zawodnicy Płomienia Dobromierz i to oni zajęli trzecie miejsce. W meczu finałowym Granit Roztoka pokonał zwycięzcę grupy B - Kuźnię Jawor 1-0 po bramce Tomasza Diduszko i został zwycięzcą całego turnieju. Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary oraz dyplomy.

Dodatkowo wręczono statuetki dla najlepszych zawodników w turnieju: najlepszy bramkarz Piotr Duda – Granit Roztoka, najlepszy strzelec Emilian Borek - Kuźnia Jawor oraz najlepszy zawodnik Tomasz Diduszko - Granit Roztoka. Organizatorem turnieju był GOKSiR Dobromierz, Granit Roztoka oraz Nysa Kłaczyna