6 marca br. w hali sportowej w Dobromierzu odbył
się Turniej Tenisa Stołowego Strefy VI, XVII Dolnośląskich Igrzysk
LZS - Mieszkańców Wsi i Miast 2016, którego organizatorami byli:
Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury,
Sportu i Rekreacji w Dobromierzu oraz Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we
Wrocławiu.
W Turnieju wzięło udział łącznie 125 zawodników.
Wśród tej licznej grupy aż 35 osób reprezentowało naszą gminę.
Zawodnicy startowali w następujących kategoriach:
-
młodzik: ur. 2003 i mł.
-
kadet: ur. 2002, 2001
-
junior: ur. 2000, 1999, 1998
-
senior: ur. 1997 i starsi
Poniżej końcowe tabele wyników:
MŁODZIK DZIEWCZĘTA
LP.
|
IMIĘ I NAZWISKO
|
MIEJSCOWOŚĆ
|
GMINA
|
PUNKTY
|
1.
|
Martyna
Pawlicka
|
Borów
|
Dobromierz
|
24
|
2.
|
Martyna
Konarska
|
Burkatów
|
Świdnica
|
23
|
3.
|
Wiktoria
Żur
|
Gniewków
|
Dobromierz
|
22
|
4.
|
Oliwia
Break
|
|
Dzierżoniów
|
21
|
5-6.
|
Wiktoria
Fuja
|
Dzierzków
|
Dobromierz
|
19.5
|
5-6.
|
Katarzyna
Andrzejewska
|
Borów
|
Dobromierz
|
19.5
|
7-8.
|
Klaudia
Rogala
|
Borów
|
Dobromierz
|
17.5
|
7-8.
|
Klaudia
Kopeć
|
Roztoka
|
Dobromierz
|
-
|
9-12.
|
Katarzyna
Baranowska
|
Witoszów
Dolny
|
Świdnica
|
-
|
9-12.
|
Emilia
Brodziak
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
9-12.
|
Laura
Magoń
|
Gniewków
|
Dobromierz
|
-
|
9-12.
|
Kinga
Kubisztal
|
Witoszów
Dolny
|
Świdnica
|
-
|
13-14.
|
Wiktoria
Makoś
|
|
Bielawa
|
17.5
|
13-14.
|
Anna
Natanek
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
KADET DZIEWCZĘTA
LP.
|
IMIĘ I NAZWISKO
|
MIEJSCOWOŚĆ
|
GMINA
|
PUNKTY
|
1.
|
Natalia
Chwistek
|
Lutomia
|
Świdnica
|
24
|
2.
|
Justyna
Rogala
|
Borów
|
Dobromierz
|
23
|
3.
|
Anita
Gryszka
|
Lutomia
|
Świdnica
|
22
|
4.
|
Joanna
Kasprzak
|
Lutomia
|
Świdnica
|
21
|
5-6.
|
Monika
Dłutkowska
|
Lutomia
|
Świdnica
|
19.5
|
5-6.
|
Paula
Bodziany
|
Roztoka
|
Dobromierz
|
19.5
|
7-8.
|
Sandra
Moskal
|
Bielawa
|
Dzierżoniów
|
17.5
|
7-8.
|
Sylwia
Moskal
|
Bielawa
|
Dzierżoniów
|
17.5
|
9.
|
Aleksandra
Winierska
|
Dobromierz
|
Dobromierz
|
-
|
KADET CHŁOPCY
LP.
|
IMIĘ I NAZWISKO
|
MIEJSCOWOSĆ
|
GMINA
|
PUNKTY
|
1.
|
Kajetan
Grabowski
|
|
Dzierżoniów
|
24
|
2.
|
Jakub
Mazurkiewicz
|
Jugowa
|
Dobromierz
|
23
|
3.
|
Dominik
Nackiewicz
|
Jugowa
|
Dobromierz
|
22
|
4.
|
Michał
Hajdrych
|
Lutomia
|
Świdnica
|
21
|
5-6.
|
Paweł
Prask
|
Lutomia
|
Świdnica
|
19.5
|
5-6.
|
Oskar
Szeliga
|
Kłaczyna
|
Dobromierz
|
19.5
|
7-8.
|
Kamil
Hajdrych
|
Lutomia
|
Świdnica
|
17.5
|
7-8.
|
Maciej
Węsek
|
Kłaczyna
|
Dobromierz
|
-
|
9-12.
|
Bartłomiej
Skawina
|
Świdnica
|
Świdnica
|
-
|
9-12.
|
Jakub
Hajdrych
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
9-12.
|
Dawid
Ignarski
|
Kłaczyna
|
Dobromierz
|
-
|
9-12.
|
Marceli
Stramek
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
13-16.
|
Michał
Kasprzyk
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
13-16.
|
Kacper
Dratwa
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
13-16.
|
Adrian
Gawlik
|
Borów
|
Dobromierz
|
-
|
13-16.
|
Damian
Macherzyński
|
Piława
Dolna
|
Dzierżoniów
|
17.5
|
17-21.
|
Piotr
Lubański
|
Piława
Dolna
|
Dzierżoniów
|
14.5
|
17-21.
|
Bartosz
Potyrała
|
Bielawa
|
Dzierżoniów
|
14.5
|
17-21.
|
Mikołaj
Tercha
|
Piława
Dolna
|
Dzierżoniów
|
14.5
|
17-21.
|
Oskar
Smoter
|
Bielawa
|
Dzierżoniów
|
14.5
|
17-21.
|
Kamil
Połczyński
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
JUNIOR DZIEWCZĘTA
LP.
|
IMIĘ I NAZWISKO
|
MIEJSCOWOŚC
|
GMINA
|
PUNKTY
|
1.
|
Oliwia
Szyszka
|
Lutomia
|
Świdnica
|
24
|
2.
|
Sandra
Kłakowicz
|
Kłaczyna
|
Dobromierz
|
23
|
3.
|
Aleksandra
Michalska
|
Burkatów
|
Świdnica
|
21
|
MŁODZIK CHŁOPCY
LP.
|
IMIĘ I NAZWISKO
|
MIEJSCOWOŚĆ
|
GMINA
|
PUNKTY
|
1.
|
Mikołaj
Stodolica
|
|
Dzierżoniów
|
24
|
2.
|
Jakub
Kowalski
|
Burkatów
|
Świdnica
|
23
|
3.
|
Alan
Kołosowski
|
Roztoka
|
Dobromierz
|
22
|
4.
|
Łukasz
Rymkiewicz
|
Burkatów
|
Świdnica
|
21
|
5-6.
|
Patryk
Szerszeń
|
Gniewków
|
Dobromierz
|
19.5
|
5-6.
|
Gabriel
Ratajczyk
|
Gniewków
|
Dobromierz
|
19.5
|
7-8.
|
Mateusz
Kamieniecki
|
Witoszów
|
Świdnica
|
17.5
|
7-8.
|
Kacper
Babiak
|
Borów
|
Dobromierz
|
-
|
9-12.
|
Michał
Przybylski
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
9-12.
|
Dominik
Engler
|
Dobromierz
|
Dobromierz
|
-
|
9-12.
|
Grzegorz
Kilarski
|
|
Dzierżoniów
|
17.5
|
9-12.
|
Paweł
Gniewek
|
Roztoka
|
Dobromierz
|
-
|
13-16.
|
Kamil
Ryl
|
Burkatów
|
Świdnica
|
-
|
13-16.
|
Wojciech
Duma
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
13-16.
|
Marcel
Masłowski
|
|
Dzierżoniów
|
14.5
|
13-16.
|
Kacper
Styczeń
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
17-24.
|
Bartosz
Witek
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
17-24.
|
Krzysztof
Truta
|
Witoszów
|
Świdnica
|
-
|
17-24.
|
Adrian
Migas
|
Buraktów
|
Świdnica
|
-
|
17-24.
|
Szymon
Chmiel
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
17-24.
|
Michał
Matkowski
|
Roztoka
|
Dobromierz
|
-
|
17-24.
|
Cyprian
Kończak
|
Burkatów
|
Świdnica
|
-
|
17-24.
|
Jakub
Danko
|
Witoszów
|
Świdnica
|
-
|
17-24.
|
Mateusz
Grandys
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
25-28.
|
Kewin
Drzewiecki
|
|
Dzierżoniów
|
14.5
|
25-28.
|
Aleks
Wasylik
|
|
Dzierżoniów
|
14.5
|
25-28.
|
Dawid
Graczyk
|
|
Dzierżoniów
|
14.5
|
25-28
|
Dominik
Studnicki
|
Witoszów
|
Świdnica
|
-
|
JUNIOR CHŁOPCY
LP.
|
IMIĘ I NAZWISKO
|
MIEJSCOWOŚĆ
|
GMINA
|
PUNKTY
|
1.
|
Bartosz
Paszkowski
|
Dzierżoniów
|
Dzierżoniów
|
24
|
2.
|
Michał
Marmol
|
Dzierżoniów
|
Dzierżoniów
|
23
|
3.
|
Marcel
Bednarz
|
Dzierżoniów
|
Dzierżoniów
|
22
|
4.
|
Damian
Majchrzak
|
Dobromierz
|
Dobromierz
|
21
|
5-6.
|
Michał
Somala
|
Bystrzyca
Górna
|
Świdnica
|
19.5
|
5-6.
|
Kamil
Arendarczyk
|
Jugowa
|
Dobromierz
|
19.5
|
7-8.
|
Damian
Hajdrych
|
Lutomia
|
Świdnica
|
17.5
|
7-8.
|
Paweł
Żurawski
|
Piława
Dolna
|
Dzierżoniów
|
17.5
|
9-11.
|
Piotr
Winierski
|
Dobromierz
|
Dobromierz
|
15
|
9-11.
|
Aleksander
Olejko
|
Lutomia
|
Świdnica
|
15
|
9-11.
|
Dawid
Bierowiec
|
Dobromierz
|
Dobromierz
|
-
|
13-15.
|
Sebastian
Szyngier
|
Bielawa
|
Dzierżoniów
|
15
|
13-15.
|
Sebastian
Moskal
|
Bielawa
|
Dzierżoniów
|
12
|
13-15.
|
Cyprian
Olejko
|
Lutomia
|
Świdnica
|
-
|
SENIOR KOBIETY
LP.
|
IMIĘ I NAZWISKO
|
MIEJSCOWOSĆ
|
GMINA
|
PUNKTY
|
1.
|
Małgorzata
Wojewódka
|
Wiry
|
Marcinowice
|
24
|
2.
|
Alicja
Dymura
|
Marcinowice
|
Marcinowice
|
23
|
3.
|
Aleksandra
Skorupa
|
Dobrocin
|
Dzierżoniów
|
22
|
4.
|
Zuzanna
Panek
|
Świdnica
|
Świdnica
|
21
|
5-6.
|
Katarzyna
Moskal
|
Bielawa
|
Dzierżoniów
|
19.5
|
5-6.
|
Alicja
Janasz
|
Świdnica
|
Świdnica
|
19.5
|
7.
|
Paulina
Leśniak
|
Świdnica
|
Świdnica
|
18
|
SENIOR MĘŻCZYŻNI
LP.
|
IMIĘ I NAZWISKO
|
MIEJSCOWOŚĆ
|
GMINA
|
PUNKTY
|
1.
|
Mirosław
Stodolica
|
Dobrocin
|
Dobromierz
|
24
|
2.
|
Kościak
Maciej
|
Dzierżoniów
|
Dzierżoniów
|
23
|
3.
|
Rafał
Pęczar
|
Wiry
|
Marcinowice
|
22
|
4.
|
Krystian
Maciuszek
|
Dzierżoniów
|
Dzierżoniów
|
21
|
5-6.
|
Marcin
Szpilewski
|
Dzierzków
|
Dobromierz
|
19.5
|
5-6.
|
Zbigniew
Kamocki
|
Burkatów
|
Świdnica
|
19.5
|
7-8.
|
Robert
Danaj
|
Gniewków
|
Dobromierz
|
17.5
|
7-8.
|
Jan
Figlewicz
|
Dobromierz
|
Dobromierz
|
17.5
|
9-12.
|
Dariusz
Pawłowski
|
Świdnica
|
Świdnica
|
14.5
|
9-12.
|
Marcin
Studnicki
|
Makowice
|
Świdnica
|
-
|
9-12.
|
Sebastian
Sukiennik
|
Gniewków
|
Dobromierz
|
-
|
9-12.
|
Patryk
Dębiński
|
Opoczka
|
Świdnica
|
-
|
13-16.
|
Artur
Rogala
|
Borów
|
Dobromierz
|
-
|
13-16.
|
Adam
Rogala
|
Borów
|
Dobromierz
|
-
|
13-16.
|
Radosław
Pielech
|
Burkatów
|
Świdnica
|
-
|
13-16.
|
Mirosław
Mackiewicz
|
Burkatów
|
Świdnica
|
-
|
17-23.
|
Michał Studnicki
|
Makowice
|
Świdnica
|
-
|
17-23.
|
Krzysztof
Ryl
|
Burkatów
|
Świdnica
|
-
|
17-23.
|
Piotr
Różański
|
Makowice
|
Świdnica
|
-
|
17-23.
|
Krzysztof
Zarzycki
|
Burkatów
|
Świdnica
|
-
|
17-23.
|
Grzegorz
Walas
|
Gniewków
|
Dobromierz
|
-
|
17-23.
|
Stanisław
Burczyński
|
Makowice
|
Świdnica
|
-
|
17-23.
|
Mariusz
Smok
|
Burkatów
|
Świdnica
|
-
|
Medale i dyplomy wręczyli wspólnie Marzena Puć-
Piotrowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w
Dobromierzu oraz Ryszard Dudkowski, prezes Rady Powiatowej LZS.
Pierwsze trzy miejsca kwalifikowały uczestników do
udziału w eliminacjach wojewódzkich, w których udział weźmie aż
7 osób z terenu gminy Dobromierz.
Finał Dolnośląski Tenisa Stołowego odbędzie się
13 marca br., w Sulikowie, pow. zgorzelecki.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy sportowego ducha
walki.
Powodzenia w Finale Dolnośląskim!
fot. Stanisław Kałużny
|