WIADOMOŚCI

Bieg Pamięci

A A A

09.03.2018

4 marca przy Szkole Podstawowej w Roztoce odbyła się VI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu, Szkoła Podstawowa w Roztoce i radny Gminy Dobromierz Michał Sadowski.

Biegi, w których wystartowało 75 uczestników, odbywały się w następujących kategoriach: klasy I-III dystans 463 m, klasy IV-VII dystans 863 m, bieg główny 1963 m.

Przed rozpoczęciem rywalizacji radny Michał Sadowski odczytał list od Prezydenta RP, który objął patronatem tegoroczne biegi.

W biegu na 463 m dziewcząt na pierwszym miejscu uplasowała się Liliana Pańków. W biegu na 463 m chłopców trzecie miejsce zajął Maksymilian Pańków, drugie miejsce Jakub Sadowski, natomiast pierwsze Franciszek Kowalski.
W biegu na 863 m dziewcząt trzecie miejsce zajęła Nicole Harpula, drugie miejsce Oliwia Jaworska, najlepsza okazała się Maja Borysewicz, zajmując pierwsze miejsce.

Na dystansie 863 m chłopców trzecie miejsce zajął Szymon Woźniak, drugie miejsce Mikołaj Bilik, a na pierwszym uplasował się Patryk Kopczyński.

W biegu głównym na 1963 m kobiet trzecie miejsce zajęła Iwona Kołodziej, drugie Albina Rajca-Drozd, a pierwsza na metę dobiegła Ewa Farnholtz. W biegu mężczyzn na dystansie 1963 m trzecie miejsce zajął Kamil Orda, drugie Michał Błaszczak, a najlepszy okazał się Rafał Lichota.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale oraz dyplomy, które wręczył dyrektor Szkoły Podstawowej w Roztoce Dariusz Fica wraz z radnym Michałem Sadowskim.