9  

WIADOMOŚCI

Jasełka w Gniewkowie

A A A

31.12.2018

  

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach, czy waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku wystawili pod opieką pani Urszuli Lipińskiej Jasełka Bożonarodzeniowe.

 

W piątek, 20 grudnia 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Gniewkowie zgromadzili się zaproszeni goście, dyrektor, nauczyciele, pracownicy, emeryci, uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Tym razem fabuła jasełek oparta została na emocjonalnej relacji Marii z najważniejszego wydarzenia jej życia - powołania na Matkę Syna Bożego i nosiły nazwę ,,WIELKIE RZECZY UCZYNIŁ MI…" W czasie jasełek mogliśmy przeżywać wydarzenia, które towarzyszyły Maryi zanim urodziła Jezusa. Zaślubiny z Józefem, Zwiastowanie, czy poszukiwanie miejsca na nocleg.

Kolejne akty wzruszały i sprzyjały zamyśleniu, ale zawierały też humorystyczne sceny m. in. z myszkami i kotem, które rozbawiały publiczność. Ogromne zaangażowanie aktorów i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci i młodzież miały możliwość uczestniczenia w kontynuowaniu tradycji, a także sposobność zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń od dyrektora szkoły Krzysztofa Dziurli, Moniki Borysewicz - sekretarz gminy, Leszka Sokalskiego - przewodniczącego Rady Gminy, Justyny Woźniakiewicz - sołtysa wsi Czernica i Pawła Kwiatkowskiego - sołtysa wsi Gniewków. Dyrektor wyraził również wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację przedstawienia bożonarodzeniowego.

Podziękowania skierował także do Rady Rodziców za przygotowanie Wigilii szkolnej.

     

 

 

do góry  |