WIADOMOŚCI

Pobiegli dla Żołnierzy Wyklętych

A A A

04.03.2020

W niedzielę, 1 marca po raz czwarty w Roztoce odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie zorganizowali: GOKSiR Dobromierz, Szkoła Podstawowa w Roztoce oraz radny Michał Sadowski.

W biegach na trzech dystansach 463 m, 863 m, 1963 m wzięło razem udział 95 zawodników i zawodniczek. W kategorii klas 1-3 na 463 m pierwsze miejsce zajął Jakub Sadowski, drugie Bartosz Kostka, a trzecie Marcel Struski.

W kategorii dziewcząt z klas 4-8 na 863 m zwyciężyła Oliwia Jaworska, druga była Karolina Majewska, a trzecia Marzena Regdosz. W kategorii chłopców z klas 4-8 na 863 m pierwsze miejsce zdobył Krystian Gryszkiewicz, drugie Jakub Sowiecki, a trzecie Wiktor Andruszko. W kategorii kobiet na 1963 m najlepsza była Albina Rajca Drozd, na drugim miejscu Iwona Kołodziej Kozłowska, a na trzecim Karolina Błaszczak. W kategorii mężczyzn zwyciężył Kornel Skowron, drugi dobiegł Paweł Farnholtz, a trzeci Michał Matkowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a zwycięzcy okolicznościowe puchary. Przemysława Niemczuka wyróżniono statuetką za krzewienie kultury fizycznej wśród najmłodszych, pomoc organizacyjną oraz rozwój biegania w Gminie Dobromierz.