9  

WIADOMOŚCI

Pierwszy dzień wiosny u Brzechwiaków!

A A A

30.03.2020

  

Od wielu lat w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy, zgodnie z tradycją, uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. W tym roku, w związku z zawieszeniem zajęć szkolnych, nasi uczniowie i ich rodzice bardzo chętnie wzięli udział w projekcie "JAK SPĘDZAM PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY".

Nauczyciele poprzez e-dziennik i Messenger przekazali propozycję zadań do wykonania. Pomysłów na zorganizowanie tego dnia nie brakowało. Były zajęcia plastyczne, kulinarne i muzyczne. Uczniowie wykonali także plakaty i tradycyjne Marzanny. Rodzice przysyłali również filmiki, a w nich wiosenne okrzyki, pozdrowienia, tańce, sadzenie kwiatów i rzeżuchy.

Uczniowie klasy V realizowali projekt edukacyjny z okazji Dnia Wiosny pod tytułem "Matematyka w przyrodzie".

Wiosna kojarzy się z pożegnaniem Marzanny. Wiosna to rzeczownik rodzaju żeńskiego. A co z wiosną ma wspólnego Jaryła ? On - Jaryła. Kto to taki ? Wiosna - mężczyzną ? Takie wyzwanie mieli uczniowie klas 4-7. Dotarli do licznych źródeł o słowiańskim bóstwie o nazwie Jaryła, który zapowiadał wiosnę. Klasa 8 poszukiwała związków czasownika jarać się z wiosną. Dzięki zdjęciom wszystko stało się jasne i taaakie wiosenne.

Ten wyjątkowy dzień u każdego w domu upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom i ich rodzicom, ale również nauczycielom, którzy z radością oglądali kolejne zdjęcia i kreatywne pomysły swoich wychowanków.

Cieszymy się, że rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi włączyli się w realizację projektu, pamiętając, że przez zabawę wszyscy się uczymy.

Oto efekty pracy naszych uczniów.

 

 

do góry  |